/Czy warto jeździć na rowerze?

Czy warto jeździć na rowerze?

Nadchodzi wiosna i co niektórzy przesiadają się z samochodu na rower. Jazda na nim
to sama przyjemność. Powszechnie wiadomo, że wszelka aktywności fizyczna wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie oraz pozwala na spalenie zbędnych klogramów. Co daje nam jazda na rowerze? Czy rzeczywiście się opłaca?

Jakie korzyści płyną z jazdy rowerem?

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o zanieczyszczeniu powietrza przez samochody. Choćby z tego tytułu warto przesiąść się na rower. Jest on jednym z nielicznych środków transportu, który nie wydziela spalin. Jeżdząc na rowerze omijasz korki. Rowerem wszędzie się zmieścisz. Jest na tyle mały, że nie potrzebujesz na niego garażu, wystarczy miejsce w piwnicy czy na balkonie. Oprócz tego jazda na rowerze to same plusy dla naszego organizmu. Jeżdząc stale dotleniamy krew przez głębokie oddychanie. Podczas jazdy najwięcej pracują mięśnie nóg a szczególnie łydek, ud, i pośladków. Dzięki takiemu ruchowi w niedługim czasie zauważysz, że schdłeś i poprawiłeś swoją muskulaturę. Mięśnie potrzymujące lędźwiowy odcinek kręgosłupa wzmacniają się, a nasze serce jest silniejsze i odporniejsze na choroby. Przy jeździe na rowerze warto wspomnieć o wpływie jazdy na funkcjonowanie mózgu. Dotleniamy go dzięki czemu później szybciej się uczymy czy pracujemy. Potrafimy lepiej się skoncentrować na wykonywanej pracy.

Co jeszcze daje nam jazda na rowerze?

Jazda na rowerze powoduje również, że czujemy się szczęśliwsi, mamy dobre samopoczucie. Rower jst również polecany osobom cierpiącym na depresję, bo pozwala im się odprężyć, na obcowanie z przyrodą. Wpływa to relaksująco i pozwala, chociaż na chwilę, odciąć się od codziennych problemów. Nie zastanawiaj się zbyt długo, bo jazda na rowerze to same plusy dla twojego organizmu. Oprócz tego zaoszczędzisz pieniądze, które musiałbyś wydać na paliwo. Za rower nie będziesz miał żadnych dodatkowych opłat tak jak przy samochodzie. Plusem jest również to, że rowery rzadko się psują a ich naprawa kosztuje grosze.