/Czy wi-fi jest szkodliwe dla zdrowia?

Czy wi-fi jest szkodliwe dla zdrowia?

Szybkie połączenie z internetem zapewnia nam bezprzewodowa technologia wi-fi. Dzieki niej możemy bez użycia przewodów korzystać z internetu i przesyłać dane. Jeszcze do niedawna internet po kablu był codziennością ale dziś w większości domów korzysta się z wi-fi. Mamy wiele urządzeń na których pracujemy bądź oglądamy filmy wykorzystując wi-fi. Parę lat temu pojawiły się hasła mówiące o szkodliwości takiego połączenia z internetem. Jest wielu ludzi, którzy nie chcą korzystać z wi-fi, bo boją się wpływu fal elektromagnetycznych na swoje zdrowie i organizm.

Jaka jest zatem prawda?

Wszystkie urządzenia bezprzewodowe współpracują z ruterem, który wysyła fale elektromagnetyczne. Już od dłuższego czasu prowadzone są badania nad wpływem promieniowania wytwarzanego przez wi-fi. Żadne badania w 100% nie potwierdzają szkodliwości wi-fi dla człowieka. Stwierdzono, że energia promieniowania emitowanego przez te urządzenia jest zbyt niska, by znacząco wpływać na nasze zdrowie. Fale elektromagnetyczne to nie tylko wi-fi ale również telewizory, telefony, radia i kuchenki mikrofalowe. Oprócz tego fale takie emitują przekaźniki radiowo- telewizyjne, sygnały radarów wojskowych czy nadajniki sygnałów komórkowych. Z tego widać, że w dzisiejszych czasach choćbyśmy chcieli to i tak nie unikniemy fal elektromagnetycznych.

Co zatem możemy zrobić?

Tak do końca nie wiadomo czy wi-fi jest szkodliwe, a spotykamy się z nim nie tylko w domu ale w szkole, pracy, autobusach i galeriach handlowych. Napewno nie zaszkodzi nam jeśli postaramy się zminimalizować dostęp do wi-fi i wynikajace z tego ewentualne skutki uboczne. Możemy ruter umieścić w pomieszczeniu, które jest najmniej przez nas używane lub wyłączać wi- fi na noc.